Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU
TA NE BO VEČ POSODOBLJEN, NITI SE TU NI MOGOČE VEČ REGISTRIRATI. VSE VSEBINE, KI SO TU, SO TUDI NA NOVEM FORUMU.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pohod po kraku E7 - Poti Mare Rupene, oktober 2006

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> SLOVENSKA EVROPSKA PEŠPOT E7
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jcerni
Site Admin

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 14:29
Kraj: Strahinj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 8:48 pm    Naslov sporočila: Pohod po kraku E7 - Poti Mare Rupene, oktober 2006 Odgovori s citatom

Kliknite na slike za povečanje Very Happy

Iz Dolenjskih Toplic se nas je okoli 20 pohodnikov podalo proti Dobrniču. Enkrat za spremembo zopet ni bilo potrebno misliti, kje bomo hodili, saj smo imeli za vodiča člana planinskega društva Trebnje gospoda Lojzeta Šaleharja. Dobili smo tudi prospekt z osnovnimi podatki o kraku Mare Rupene, ki je bila med drugo svetovno vojno partizanska aktivistka, ki je vodila ženske v borbi proti italijanskemu kasneje pa nemškemu okupatorju.

Hodili smo zagnano proti Dobrniču, a tudi za počitke smo si vzeli čas.

Nekje na sredini poti smo prišli do gostinskega objekta na Frati, kjer je bilo možno igrati tudi biljard. Imel je izgled gostilne, a ne vem, če se uradno ni štel za planinsko kočo ali boljše gozdarski dom, če lahko imamo tak obrat. Vsekakor pa so objekt postavili gozdarji.

Tudi sibirski pes huski je bil z nami. Vodil ga je gospod iz Dolenjskih Toplic na vrvi. Že na pogled se je videlo, da gre za živega psa, ki bi najrajši vlekel snežne sani.

Nisem si mislil, da bom še kdaj hodil po trasi nekdanjega Mirnopeškega polmaratona, ki sem ga večkrat uspešno pretekel. Ker sem bil v dvomih, sem vprašal gospodično, ki se je pripeljala domov z avtom , če je tu potekal Mirnopeški tek. Potrdila je mojim domnevam. Iz prospekta sem izvedel, da gre za Globodolsko polje, dolgo 4 km.

Nad poljem pa se je dvigovalno manjše "pogorje", ki je "nosilo" pod svojim vrhom vas Šmaver. Že iz daljave se je videlo, da gre za dokaj veliko vas. Od drugih pohodnikov sem izvedel, da gojijo šmarnico. Ko smo prispeli do te vasi, kar je predstavljajo največji vzpon tega dne, smo pri prijaznih ljudeh bili pogoščeni z dobro kapljico, odžejali pa smo se lahko tudi z jabolčnim sokom.

Jesen je letni čas, ko narava ponudi svoje "proizvode" v konzumacijo ali v dekoracijo bivalnih prostorov oz. narave. Te proizvode smo tudi ujeli v foto objektiv

Gospod, s katerim smo skupaj hodili zadnji del poti in je bil domačin, je pokazal, ko smo prispeli iz Šmavera vas Dobrnič v daljavi, v katero smo bili namenjeni. Ko smo prispeli v center vasi, smo zagledali veliko avtobusov, avtomobilov parkiranih na travniku. Kasneje smo ugotovili, da se je proslava antifašističnih žensk že končala. A organizatorji niso pozabili na nas pohodnike. Lakoto smo potešili z imenitnim golašem in pijačo. Gasilski kombi pa nas je kasneje odpeljal nazaj v Dolenjske Toplice.

Vse čestitke in zahvala organizatorju Kulturnemu turističnem društvu Dobrnič za zanimiv pohod in pogostitev na zaključku pohoda. Verjetno bi v Sloveniji potrebovali še več takšnih prireditev, ki so povezani z evropskimi potmi, da ne bi preveč samevale.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po KLIKNITE SPODNJI LOGOTIP ZA NOVI FORUM O POHODNIŠTVU forumu -> SLOVENSKA EVROPSKA PEŠPOT E7 Časovni pas GMT
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu